اگر سوریه به دست تروریسم می‎افتاد، سرنوشت مردم چه می‎شد؟

دسته: یادداشت ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - 12 اردیبهشت 1396

بسیاری از جانبازان به میادین جهاد بازگشتند تا اینکه به شهادت رسیدند. ما هم باید راه جانبازان را ادامه دهیم و مسئولیت های سنگینی آنها را بر عهده بگیریم.
«سید حسن نصرالله»:سکوت عربی در قبال اسرای فلسطینی عجیب است/اگر سوریه به دست تروریسم می‎افتاد، سرنوشت مردم چه می‎شد؟دبیرکل حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن سکوت جهان عرب در قبال اعتصاب غذای اسرای فلسطینی اعلام کرد که نهادهای حقوق بشری، ملت های عربی، اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و رسانه های عربی کجا هستند؟

به گزارش قرارگاه سایبری مجاهدان، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان عصر روز سه شنبه به مناسبت روز جانباز سخنرانی کرد. وی در ابتدای سخنرانی خود مناسبات ماه شعبان را به مسلمانان جهان تبریک و تهنئت گفت و سپس از صبر و ایستادگی جانبازان راه مقاومت و تحمل مسئولیت های سنگین آنها تمجید کرد.

دبیرکل حزب الله افزود: بسیاری از جانبازان به میادین جهاد بازگشتند تا اینکه به شهادت رسیدند. ما هم باید راه جانبازان را ادامه دهیم و مسئولیت های سنگینی آنها را بر عهده بگیریم.

وی تصریح کرد: فدارکاری های جانبازان به هدر نرفت، بلکه موجب دستاوردهایی برای وطن و امت شد و به برکت ایثارگری های آنها است که مرزهای لبنانی سوری شاهد تحولی اساسی و خیلی مهم است.

نصرالله تاکید کرد که امروز مرزهای لبنانی به استثنای منطقه «جرود عرسال» پس از اخراج عناصر مسلح سوری، امن است و جرود عرسال هم در مرحله آینده باید به منطه امنی تبدیل شود. امنیت مرزهای لبنان به دلیل معادلات ارتش، ملت و مقاومت است.

حتما بخوانید :   فتوای جهاد آیت الله سیستانی باعث قیام مردم علیه داعش شد

وی در ادامه سخنرانی خود روز کارگر را به همه کارگران تبریک گفت و تاکید کرد که مشکل بیکاری از مهمترین و خطرناکترین مشکلاتی است که کشور لبنان با آن مواجه است. وی از دولت لبنان خواست تا این مشکل را رفع کند.

نصرالله همچنین به انتخابات لبنان اشاره کرد و گفت: قانون انتخابات مساله بسیار حساسی است و بسیاری با این قانون به عنوان مساله مرگ و زندگی برخورد می کنند.

وی گفت: اتهامات مطرح شده علیه حزب الله در خصوص مخالفت آن با انتخاب نمایندگان مسیحیان و آرای آنها بی پایه و اساس است. ما با قانون ارتودوکسی که به نمایندگان مسیحی اجازه تصدی یک سوم کرسی پارلمان را می دهد، موافقت کردیم.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما به قانون انتخابات از زاویه ملی می‎نگریم. حزب الله و جنبش امل (دو گروه شیعی لبنان) درباره قانون انتخابات هیچ گونه مشکلی ندارد.

نصرالله گفت: ما از احزاب سیاسی لبنان می خواهیم که برای رسیدن به نتیجه مطلوب درباره قانون انتخابات با یکدیگر توافق کنند و در صورت لزوم امتیازاتی را به طرف مقابل بدهند تا به قانون انتخابات دست یابند.

وی افزود: کشور لبنان در لبه پرتگاه قرار دارد و اگر به قانون جدیدی نرسیم، شکاف سیاسی در کشور و در نتیجه همه گزینه های بد ایجاد می‌شود. کشور امن ما در دست خودمان است و نباید آن را به لبه پرتگاه بکشانیم.

حتما بخوانید :   چرا داعش درباره ترامپ ساکت است؟

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی لبنان در ادامه به مساله فلسطین و اسرای فلسطینی اشاره کرد و گفت: ما با قدرت از مقاومت اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی حمایت و با آنها ابراز همبستگی می‌کنیم.

سید حسن نصرالله افزود: هراس اسرائیلی از اعتصاب غذای اسرای فلسطینی طبیعی است، اما سکوت جهان عرب عجیب است. اگر اسرای کشورهای همپیمان آمریکا همانند اسرای فلسطینی دست به اعتصاب غذا می زدند، جهان ساکت نمی نشست.

وی اظهار داشت: نهادهای حقوق بشری، ملت‎های عربی، اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و رسانه های عربی کجا هستند که در قبال اعتصاب غذای اسرای فلسطینی سکوت پیشه کردند.

سید حسن نصرالله گفت: ماهوراره‌ها و شبکه‌های عربی هستند که در حال حاضر به داعش در برابر نیروهای عراقی کمک می کنند، زیرا هدف پیوستن عراق به آمریکا است.

وی در ادامه به تحولات یمن و جنایات عربستان اشاره کرد و گفت: قحطی امروز میلیون ها نفر از مردم یمن را تهدید می کند، اما هیچ کس جرات ندارد کلمه حق را بیان کند.

نصرالله همچنین به تحولات سوریه و انفجار محله «الراشدین» بین الفوعه و کفریا اشاره کرد و گفت: کشتار الراشدین با وجود فاجعه آمیز بودن آن، وجدان های جهانیان را بیدار نکرد.

حتما بخوانید :   آمریکا به این ۵ دلیل نباید وارد جنگ با ایران، روسیه و اسد در سوریه شود

وی درباره حمله شیمیایی به منطقه «خان شیخون» در جنوب ادلب گفت: واشنگتن با تشیکل کمیته حقیقت‌یاب درباره حادثه خان شیخون موافقت نمی‌کند.

نصرالله گفت: گروه‌های مسلح که با یکدیگر در سوریه درگیر می‌شوند،‌ نمونه‌هایی هستند که عربستان، ترکیه و آمریکا می‌خواستند آنها را جایگزین دولت کنونی سوریه بکنند. گروه‌های تکفیری برای اهل تسنن و دیگر طیف‌های مذهبی خطر و تهدید هستند. اگر تروریست‌ها می‌توانستند دولت سوریه را ساقط کنند، سرنوشت مردم سوریه چه می‌شد؟

سید حسن نصر الله تاکید کرد که اگر عناصر تروریستی تکفیری می‌توانستند بر همه مناطق سوریه مسلط شوند، جنگ داخلی در حد گسترده در همه مناطق این کشور صورت می‌گرفت.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: در دنیای گرگ ها زندگی می‌کنیم و قانون بین المللی وجود ندارد و کشور قوی، ضعیف را می‌خورد. باید قوی باشیم تا جهان به ما احترام بگذارد در غیر اینصورت ما را می‌خورند. از جامعه جهانی انتظار حق و انصاف نداشته باشید.

وی درباره بحرین و ظلم و ستم‌های آل خلیفه علیه مخالفان گفت که هزاران نفر در خیابان های بحرین از شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور حمایت می‌کنند، اما منطقه الدراز (زادگاه شیخ عیسی قاسم) ماه‌ها تحت محاصره نیروهای امنیتی بحرین قرار دارد و هیچ کس هم به این مساله توجهی ندارد.

لینک کوتاه جهت انتشار در شبکه های اجتماعی: http://www.mojahedan.com/?p=10302
توجه : «مطلب شما را با نام خودتان منتشر می کنیم»
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۱۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

» پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
» پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
» قرارگاه مجاهدان مجاز به ویرایش ادبی نظرات شما سروران است.
» دیدگاه های ارسال شده توسط شما، در ابتدا توسط قرارگاه مجاهدان بررسی و سپس منتشر خواهد شد.