اندیشکده صهیونیستی: دیگر برای حمله به ایران دیر شده است

دسته: یادداشت ها
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 15 تیر 1396

اگر بخواهیم برحسب امور نظامی دقیق بگوییم بهترین گزینه حمله پیشدستانه، یا حمله‌ای مهلک علیه اهداف دشوار ایران است. اما اینک دیگر اجرای هرگونه حمله این چنینی علیه تهران دیر شده و هزینه‌های سیاسی و جانی بالایی دارد.
قدرت موشکی ایران اندیشکده صهیونیستی: دیگر برای حمله به ایران دیر شده است

به گزارش قرارگاه سایبری مجاهدان، اندیشکده صهیونیستی «بگین _سادات» در یکی از تازه ترین تحلیل‌های خود در زمینه حفظ امنیت اسرائیل نوشت: برای اسرائیل، ایران چشم اندازی واقعی از یک دشمن تهدید کننده، کاملا غیر منطقی و هسته‌ای است و موجب بیشترین نگرانی‌ها برای اسرائیل می‌شود.

 

حمله به ایران هزینه‌های زیادی دارد
این اندیشکده نوشت: دلیل بسیار کمی برای پذیرش توافق هسته‌ای جولای سال ۲۰۱۵ و تاثیر آن در مهار ایران هسته‌ای وجود دارد. حال سئوال این است که اسرائیل باید چگونه به پیش برود؟ اگر بخواهیم برحسب امور نظامی دقیق بگوییم بهترین گزینه هنوز هم حمله پیشدستانه، یا حمله‌ای مهلک علیه اهداف دشوار ایران است. اما اینک دیگر اجرای هرگونه حمله این چنینی علیه تهران دیر شده و هزینه‌های سیاسی و جانی بالایی دارد.

حتما بخوانید :   علت مخالفت اوباما با تحریم اینترنت ایران

 

تمرکز بر گزینه بازدارندگی
اندیشکده یاد شده سپس بهترین گزینه برای تل آویو را تمرکز فرمانده‌هان نظامی در افزایش موقعیت بازدارندگی اتمی بر می شمارد و می‌نویسد: اسرائیل باید تمرکز بر اصل بازدارندگی تا تنبیه دشمن را به خاطر بسپارد. با این تعریف دیگر بکارگیری قوای اتمی به جای گزینه بازدارندگی مفهومی ندارند. در واقع هرگونه استفاده اسرائیل از گزینه حمله حتی به عنوان یک گزینه باقیمانده و به طور پیش فرض نه تنها بی‌هدف بوده بلکه کاملا غیر منطقی است. البته باید توان بازدارندگی اتمی اسرائیل همواره با سامانه‌های محکم دفاع موشکی (BMD) به ویژه اگر نگرانی از جانب یک دشمن غیر منطقی چون ایران وجود دارد، تقویت شوند.

حتما بخوانید :   آمریکا به این ۵ دلیل نباید وارد جنگ با ایران، روسیه و اسد در سوریه شود

 

اسرائیل آسیب پذیر است
در ادامه این مطلب آمده است: در تقابل ناگوارتر با دشمن اتمی غیر منطقی، لازم است تا توان بازدارندگی اسرائیل بر تهدید علیه موارد ارزشمند دشمن تا دفاع صرف داخلی متمرکز شود. همچنین لازم است اسرائیل نیز آسیب پذیری توان خود برابر حملات اولیه دشمن را بپذیرد.
در خاتمه این گزارش در حالی که این اندیشکده به برخی بایدها و نبایدها در این زمینه اشاره می‌کند، آمده است: در کل برای به حداکثر رساندن راهبرد اتمی، برنامه ریزی اسرائیل با توجه به وجود هر نوع دشمن از قبیل منطقی، غیرمنطقی یا دیوانه باید بر اساس ارزیابی‌های دقیق باشد.

حتما بخوانید :   مصاحبه اشپیگل با طراح سابق ترورهای داعش
لینک کوتاه جهت انتشار در شبکه های اجتماعی: http://www.mojahedan.com/?p=10771
توجه : «مطلب شما را با نام خودتان منتشر می کنیم»
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

» پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
» پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
» قرارگاه مجاهدان مجاز به ویرایش ادبی نظرات شما سروران است.
» دیدگاه های ارسال شده توسط شما، در ابتدا توسط قرارگاه مجاهدان بررسی و سپس منتشر خواهد شد.