وظیفه روحانیت احیای ارزش های اخلاقی در جامعه است

دسته: یادداشت ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - 19 بهمن 1395

رییس دادگاه ویژه روحانیت مازندران با بیان این که هدف این نهاد ارزشمند صیانت از روحانیت است بر اهتمام بیشتر حوزه های علمیه در امر تهذیب تاکید کرد.
به گزارش قرارگاه سایبری مجاهدان، حجت الاسلام سعید شهواری، رییس دادگاه ویژه روحانیت مازندران سه شنبه شب در نشستی با مدیران، اساتید و طلاب حوزه علمیه امام صادق(علیه السلام) به بیان اهمیت اخلاق در حوزه های علمیه و اهتمام به تهذیب نفس پرداخت.
حجت الاسلام شهواری با بیان این که در عالم روحانیت به دو امر مهم باید اهتمام شود، اظهار داشت: کسب علم و مطالعات گسترده و عمیق دینی کار اصلی طلاب علوم دینی است.
رییس دادگاه ویژه روحانیت مازندران با اشاره به هجم گسترده شبهات در فضای حقیقی و مجازی، افزود: در دنیای کنونی باید مجهز به سلاح علم و ابزار روز بود‌.
حجت الاسلام شهواری تهذیب نفس و کسب فضایل اخلاقی را لازمه دوم طلاب در امر تحصیل و تبلیغ دانست و تاکید کرد: اگر این مسأله جدی گرفته نشود خسارات جبران ناپذیری بر پیکر حوزه های علمیه وارد خواهد آمد.
وی، دادسرای ویژه روحانیت را حاصل فکر امام راحل معرفی کرد و گفت: این دادگاه با فرمان ایشان تشکیل شد و هدف آن وجود چشم تیزبین در دنیای روحانیت و صیانت از عالم روحانیت و حوزه های علمیه بود.
رییس دادگاه ویژه روحانیت مازندران، به آیین نامه دادگاه ویژه روحانیت از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: طبق این آیین نامه هدف از تشکیل این دادگاه، جلوگیری از ورود افراد منحرف و تبهکار و حفظ حیثیت روحانیت است.

حتما بخوانید :   گروه داعش کودکان را برای عملیات انتحاری به چه مبلغی می خرد؟

حجت الاسلام شهواری مهم ترین وظیفه دادگاه روحانیت را پیشگیری از آفت های روحانیت دانست و تاکید کرد: برای ما افتخار نیست که طلبه ای را خلع لباس کرده و از عالم روحانیت اخراج کنیم بلکه باید در جهت تقویت تهذیب طلبه و جلوگیری از به دام افتادن او در گناهان بکوشیم.
وی با بیان این مطلب که برای رسیدن به جایگاه رفیع تبلیغ استلزام در تلاش طولانی مدت آن هم از پاک ترین پول ها وجود دارد افزود: اساتید و متولیان امر در حوزه های علمیه چنین وظیفه سنگینی را بر عهده دارند.
رییس دادگاه ویژه روحانیت مازندران با ذکر حدیث شریف العلماء ورثه الانبیا اظهار داشت: انبیا برای احیای ارزش های اخلاقی در جامعه مبعوث شده اند و وظیفه روحانیت نیز همین است.
حجت الاسلام شهواری افزود: کم ترین جرائم در میان روحانیت است که برای قشر روحانیت همین مقدار کم هم شایسته نیست.
رییس دادگاه ویژه روحانیت مازندران، بیشترین جرائم را مربوط به زبان دانست و اظهار داشت: غیبت، تهمت، توهین و تهدید از بدترین جرائم زبان است و این عضو بدن انسان به مراقبت بیشتری نیاز دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به انحراف در جریان تشیع پرداخت و تاکید کرد: امروز دشمن با ابزار ارتباطی وسیعی که در دست دارد افکار اقشار مختلف مردم را تحت شعاع قرار داده است و اساتید محترم و طلاب نباید از این امر غافل باشند.

حتما بخوانید :   تداوم خط عاشورا در مقاومت “فوعه و کفریا”

حجت الاسلام شهواری تلاش دشمن در بهره برداری حداکثری دشمن از فضای مجازی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: امروز فضای مجازی به عنوان عامل نفوذ دشمن در افکار افراد جامعه است و تلاش گسترده خود را در این امر گذاشته است.
وی به آفت فضای مجازی در میان طلاب اشاره کرد و تاکید کرد: مدیران حوزه باید در کنترل و مدیریت ابزارهای ارتباط جمعی اهتمام بیشتری داشته باشند.
رییس دادگاه ویژه روحانیت مازندران ضمن هشدار به نفوذ شیطان با شگردهای مختلف افزود: شیطان از جایی وارد می شود که انسان به خود مطمئن است و احتمال سقوط را نمی دهد.
حجت الاسلام شهواری ادامه داد: باید در ورود به فضای مجازی و استفاده از ابزار ارتباط جمعی از آگاهی کافی برخوردار بود تا خدای ناکرده نا خواسته در دام هایی که شیاطین بر سر راه ما قرار داده اند گرفتار نشویم.

حتما بخوانید :   داعش چگونه موصل را اداره می‌کرد؟
لینک کوتاه جهت انتشار در شبکه های اجتماعی: http://www.mojahedan.com/?p=9619
توجه : «مطلب شما را با نام خودتان منتشر می کنیم»
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

» پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
» پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
» قرارگاه مجاهدان مجاز به ویرایش ادبی نظرات شما سروران است.
» دیدگاه های ارسال شده توسط شما، در ابتدا توسط قرارگاه مجاهدان بررسی و سپس منتشر خواهد شد.